TEAMBUILDING | ŠKOLNÍ VÝLETY | ADRENALIN

Nový ceník služeb od 15. 4. 2018 více zde              18. 11. 2018 The Paintball Family Attack volume 3 více zde 

O nás

Roudnický klub

Jako jeden z prvních paintballových klubů vznikl v roce 1993 pod názvem Rangers Roudnice n.L. První velkou akcí byla účast na 1.Mistrovství České republiky v paintballu které se konalo v Praze. Turnaj se tehdy hrál s pistolemi PGP a Rangers skončili na desátém místě. Od roku 1994 neustále stoupal počet členů a hrálo se na různých místech v celé ČR. Klub již od začátku činnosti preferoval pořádání a účast na velkých hrách, kde se sešlo mnoho skupin a jiných klubů z různých měst, což vyústilo v roce 1995 k nejmasovější hře na tehdejší dobu v ČR, která se konala právě v Roudnici n/L a počet účastníků byl 135 hráčů.Přestože klub byl a dodnes je zaměřen spíše na military styl hry, kdy se jako bitevní pole využívá přírodních prostranství, lesů, starých hospodářských budov nebo bývalých vojenských objektů a hráči používají maskované obleky, nezaostal také ani za jinými kluby na sportovním poli.
Nejcennější trofejí se v roce 1995 stal Titul Mistra republiky, poté se klub soustředil pouze na účast ve velkých hrách a pro svou taktiku na tehdejší dobu poněkud tvrdšího boje v různých podmínkách s vítězstvími i proti velice zdatné přesile byli Roudničtí Rangers obávanými protihráči s jednotným maskovacím oblečením rakouské armády které téměř nikdo jiný nepoužíval.

Military styl tehdy poněkud postrádal bezpečnostní pravidla, takže fantazie při dobývání různých pozic neznala mezí a například použití zábavné pyrotechniky bylo volně povoleno používat prakticky kdekoliv. Vykouření dýmovnicemi z budovy, či dobývání místností, bunkrů a úkrytů pomocí dělobuchů a různých vychytávek bylo součástí běžné hry stejně tak jako v zápalu boje agresivnější styl střelby z blízka, nebo poprava zajatců, kteří se raději sami vzdali, než aby čelili opětovnému těžkému útoku.

Přestože nikdy nedošlo k žádnému úrazu, byly mezi různými kluby stanoveny všeobecně platná bezpečnostní pravidla na jejichž dodržení vždy dohlíží pořadatel hry dodnes. V současné době se pokračovatelem klubu Rangers stal Paintball club Mercenaries Roudnice n/L ve kterém se sdružují aktivní hráči tohoto velice zajímavého sportu na Podřipsku. Klub je otevřen všem zájemcům bez rozdílu věku.